X-Plane 11 Sistem Gereksinimleri

0
363

Her oyunun minimum ihtiyaç duyduğu bazı bileşenler vardır. Bu donanımlar X-Plane gibi simulatör kısmına döndükçe daha yüksek ve daha yeni teknolojilere ihtiyaç duyar hale geliyor. X-Plane oynamaya çalışan çoğu kişinin sorunu ihtiyaçlarına bakmadan ben bunu deneyeyim dedikten sonra suçu kendinde değil oyunda araması sonucu şikayet oranı artmaktadır.

Maalesef kişi sorumluluğunda olan bu durumu dahi kontrol etmeyen arkadaşlarımız maalesef altında bir çok emek bulunan yazılımları üstelik kaçak bir şekilde indirip kullanarak sorun yaşayınca neden sorun yaşıyorum deyip ilgili firmalara bir çok suç isnat etmenin dışında karalama yapıyorlar.

X-Plane 11 in sağlıklı ve sorunsuz çalışması için gereken minimum sistem özellikleri aşağıdaki gibidir;

  • İntel veya AMD minimum 2 çekirdek ve 3ghz hız üstü işlemci.
  • 8 GB RAM
  • DirectX 11 destekli en az 1 GB VRAM bulunan ekran kartı.

Tüm bu özellikleri karşılaması durumunda en düşük ayarlarda oyun açılacaktır. Ancak donmaması için darboğaz olmaması, overthread olmaması ve diskinizin çok yavaş olmaması gerekmektedir.

Kısacası X-Plane 11 i akıcı bir şekilde oynayabilmek için daha yüksek özelliklerde bilgisayarlara ihtiyaç duyuluyor.

Önerilen sistem gereksinimleri ise aşağıdaki gibi;

  • Intel Core i5 6600K at 3.5 ghz veya daha fazlası muadil AMD işlemci
  • 16-24 GB RAM veya daha fazlası
  • DirectX 12 uyumlu NVIDIA, AMD veya Intel 4 GB VRAM bulunduran ekran kartı (GeForce GTX 1070 veya daha iyisi AMD için biraz daha ufak ekran kartıda iş görür)

Gördüğünüz gibi X-Plane için sistem gereksinimleri oldukça yüksek. Dolayısı ile oyunu yüklemeden, indirmeden önce X-Plane demo sürümünü indirip kısa bir test yapmanız bilgisayarınız kaldırmayacak ise gereksiz bir şekilde satın almamanız daha iyi olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here